top of page

עו"ד חוזים

משרד עורכי הדין אור קמינסקי מתמחה בניסוח, שינוי וסגירת חוזים בתחום הנדל"ן והמקרקעין. אנו עובדים עם משקיעים ישראלים ומשקיעים זרים ומסייעים ללקוחותינו בסגירת החוזים באיכות גבוהה תוך מתן מענה על קונפליקטים בתהליך המשא ומתן.

 

תהליך של יצירת שותפות עסקית או התקשרות עם לקוח בתחום המקרקעין, עשוי להציב אתגרים רבים. כאשר תנאי העסקה ידועים מראש וברורים לשני הצדדים לא יווצרו מחלוקות שיכולות להוביל ל"פיצוץ" של עסקה חשובה. משרדנו מתמחה בתחום החוזי של דיני המקרקעין ומלווה קבוצות רכישה, יזמים מוסדיים ופרטיים, קבלנים ודיירים בפרויקטי התחדשות עירונית קטנים כגדולים בתחום הנדל"ן. כאשר אנו מסייעים לכם בניסוח חוזה המיועד לצורכיכם,  הדבר מצריך ידע מקיף הנוגע לסוג העסקה ולרגולציה הנלוות אליה.

ניסוח חוזים בצורה מקצועית

עסקה המלווה בחוזה יכולה לקום וליפול על קוצו של יוד. בעוד בעולם היהלומים עסקאות גדולות היו נסגרות בלחיצת ידיים, בתחום הנדל"ן יש רגישות גבוהה לכל החלטה ולכל נוסח של הסכם. חוסר הבנה בתחום המשפטי של צד העומד להתקשר בהסכם מכר מקרקעין עשוי להוביל להפסדים כבדים.

תמיד חשוב לוודא, כי החוזה שמנוסח בין הצדדים מכסה אתכם מכל כיוון.

במשרדי KMS אנו מתמחים בניסוח חוזים על פי דרישה, המותאמים לכל לקוח ככפפה ליד. איננו משתמשים בתבניות קבועות לכל לקוח. המטרה שלנו שהחוזה ישקף את האינטרסים של הלקוח אותו אנו מייצגים תוך שמירה קפדנית על טובתו של הלקוח שלנו בראש ובראשונה. 

עסקאות מכר עם חוזה שאינו משתמע לשתי פנים

אם אתם לקראת חוזה לעסקת מכר חשובה, קטנה כגדולה, אנו נמצאים כאן עבורכם, על מנת לייעץ ולנסח את החוזה בהתאם להבנות המסחריות שבין הצדדים. חשוב לדעת כי גם אמירות בעל פה או הודעות טקסט שנכתבו עם הלקוח עשויות לחייב אתכם מהבחינה המשפטית, קל וחומר זיכרון דברים מחייב. לכן, חשוב להיעזר בשירותי עו"ד לחוזי מכר על מנת לסגור את הפרצות הקטנות בהתקשרות עם צד שלישי ולוודא כי לא תתחייבו על תנאים שעשויים לפגוע בכם.

אנו מתמחים גם בעסקאות מכר של מגרשים וקרקעות תוך בחינה מקיפה של יעוד הקרקע הנוכחית ופוטנציאל השימוש בקרקע בעתיד. ברכישה של קרקעות, בניגוד לרכישה של נכס נדל"ן בנוי, עשויות לעלות שאלות הנוגעות להפשרת הקרקע או ליכולת של רשויות להפקיען.

אנו בודקים היטב את ההיסטוריה של הקרקע, את הרישומים המדויקים הנוגעים לגודלה ולמיקומה ומוודאים כי הרישום לאחר הרכישה בוצע כיאות. עוד לפני חתימה הדדית על החוזה נוודא כי הסעיפים השונים בחוזה ברורים ואין צד נוסף שעשוי לטעון לזכויות על המגרש.

סגירת החוזים תוך שימור העסקה

אחד מהאתגרים האופייניים לדיונים בין שני אנשי עסקים בתחום המקרקעין הוא הניסיון של שני הצדדים לשנות את החוזה כל אחד לטובת האינטרס האישי שלו. בחלק מהמקרים קונפליקט קטן עשוי לגדול ולהפוך למכשול לעסקה עצמה. אנו מתמחים במתן טיפול מקצועי ויעיל בכל אחת מהעסקאות בהם אנו מעורבים על מנת לאפשר את קיום העסקה למרות קונפיליקטים אשר עשויים להתעורר לאחר חתימת החוזה. בדרך כלל, ניתן לפתור את מרבית המחלוקות באמצעות הבהרה של נקודות המפתח החשובות לכל אחד מהצדדים.

משרדנו מייצג בחוזים הקשורים לפרויקטים של פינוי בינוי ולתמ"א 38. חוזים אלה עשויים להיות מורכבים יותר ולכלול הסדרים שונים עבור כל אחד מהדיירים ועליהם להעניק לכם את מיטב התמורות בבניין או במתחם. חשוב לדעת כי לא כל עורך דין יכול לנסח חוזים בתחום זה. נדרש ידע מקיף בתהליך המקדים לפרויקט תמ"א או פינוי בינוי מול הרשויות והדיירים וכן הבנה של האתגרים המיוחדים בעסקאות הללו.

סגירת חוזים עם לקוחות ויזמים מעבר לים

עומדים לסגור חוזה חשוב עם לקוח מעבר לים בשפה זרה? חשוב לדעת כי לפעמים ניסוח שנראה לכם ברור מאליו עשוי לכלול "פרצות" או נקודות שעשויות להוות עילה לקונפליקט בבית המשפט. אחד הנושאים החשובים בעסקאות מקרקעין מעבר לים טמון בהחלטה היכן יערכו הדיונים המשפטים ועל פי אילו חוקים תתקבל ההחלטה בבית המשפט. האם יהיו אלה החוקים המוכרים לנו בישראל או החוקים במדינה הזרה? בכל חוזה אנו מקפידים ללמוד את הפרטים הקטנים על מנת שנוכל ללוות אתכם בצורה מקצועית. אנו מעניקים שירות גם בשפות זרות באמצעות משרדי עורכי דין ברחבי העולם על מנת שתקבלו מיטריה מקיפה של שירותי יעוץ משפטיים במקום אחד.

 

יעוץ בתחום המקרקעין

אם אתם בספק אם להיכנס לעסקת מקרקעין לאחר שהמוכר העביר לכם חוזה ארוך בשפה משפטית לא מובנת – אנו נמצאים לצדכם בדרך לקבלת ההחלטה. במידת הצורך נפנה לעורך הדין מטעם המוכר כדי לבצע שינויים בחוזה על מנת להתאימו לתנאים שבהם אתם רוצים לבצע את העסקה. בכל עסקה כזו, הן מצד המוכר והן מצד הקונה נוכל להעניק את הייעוץ המתאים.

לקבלת יעוץ מקצועי על ידי צוות המשרד וניסוח חוזים מקצועיים אל תהססו לפנות אלינו בטל' 03-5758347 או למלא את הטופס

bottom of page