top of page

מגרשים וקרקעות

עו"ד מגרשים וקרקעות

משרד עו"ד KMS מתמחה בכל היבטי הנדל"ן השונים לרבות ייצוג משפטי בנושאי - נדל"ן, ירושת נכסים וקרקעות, מכירת מגרשים, בדיקת זכויות בנייה למגרשים ונושאים משפטים נוספים הקשורים לתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל. אנו בוחנים היטב את הסוגיות המשפטיות הקשורות לעסקה ומזהים מכשולים ואתגרים שתצטרכו לעבור בדרך על בסיס ניסיוננו.

אנו מטפלים בליווי של רכישת מגרשים וקרקעות בשנים האחרונות היא אחד מהכלים ארוכי הטווח לבניית ההון האישי. במשרדי KMS אנו מתמחים בליווי משפטי של לקוחות פרטיים, יזמים וקבלנים בתהליך רכישה, השבחה ומכירה של הקרקע משלב הרעיון ועד לביצוע העסקה בפועל.

 

תהליך הרכישה בישראל הוא מורכב וכולל בתוכו היבטים שונים הקשורים לתשלום מס על הקרקע, שינוי יעוד הקרקע, החלפת קרקעות והסכמי קומבינציה מורכבים. לאורך השנים משרדנו התמחה בביצוע עסקאות מורכבות הדורשות יצירתיות מחד, ורמות גבוהות של דיוק ותשומת לב לפרטים הקטנים, מאידך. אנו עובדים עם כל אחד מלקוחות החברה באופן אישי ובוחנים את האספקטים השונים הקשורים לעסקה עצמה ולעסקאות שונות שבוצעו בעבר.

לחלק מהעסקאות הללו עשויה להיות השלכה על שיעור המס שישולם בעת הקנייה וכן בעת מכירה עתידית של המגרש. 

אם חיפשתם "ייעוץ משפטי מכירת/קניית מגרשים קרקעות" זכרו - משרדנו מתחייב לשירות המקצועי בסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל שלב במכירה או בקנייה של המגרש. נשמח לייעץ ולאתר פתרונות יעילים, מהירים ויצירתיים לכל שאלה העולה בתחום זה.

מכירת מגרשים וקרקעות

לכאורה, מכירת מגרשים וקרקעות יכולה להיות תהליך פשוט בו מעורב מתווך בלבד המאתר את הקונה ומבצע את העסקה. אך בפועל, כפי שהוכח לאורך השנים, חלק מתהליכי המכירה של המגרש עשויים לעלות על שרטון בשל חובות עבר ומניעות משפטיות ותכנוניות אשר רובצות על הקרקע. אנו מלווים את לקוחות המשרד בתהליך המורכב ובוחנים ביחד עמם מספר חלופות על מנת להקל על תהליך רכישה/מכירה. העבודה מתבצעת בשקיפות מלאה ותוך מתן הסבר מקיף על תהליכי שינוי הרישום בטאבו, הסרת ההתחייבויות מהמגרש, תשלומי המיסים וקבלת הכספים המגיעים לכם.

לאורך השנים ליווינו בתחום זה לקוחות מנישות שונות בתחומי עיסוק מגוונים, חברות בינלאומיות וישראליות, יזמים ותאגידים. בין השאר, אנו מטפלים בעסקאות מכירת מקרקעין של תושבי חוץ הנמצאים ברחבי העולם ומסייעים לבצע את התהליך ממש כאילו היו בישראל בעת מכירת הנכס.

מדוע חשוב להסתייע בעורך דין מקצועי בתהליך המכירה?

מי שחווה על בשרו את ההשלכות של עסקת נדל"ן שהסתבכה משום שלא היה מעורב בה עו"ד המתמחה בעסקת מקרקעין יכול להעיד – עו"ד בעסקאות מכר מגרשים וקרקעות קריטי להצלחת העסקה. אין מדובר רק במשא ומתן על מחיר הקרקע, אלא יש מגוון רחב של נתונים נלווים שיש לאסוף בקפידה על מנת לזהות את ערכו האמיתי של המגרש ולמכרו בצורה נכונה.

לפני עסקאות מכירה ורכישה של מגרשים אנו מבצעים עבור לקוחותינו בדיקה משפטית מקדימה למגרשים וקרקעות. לאחר שני עשורים של עלייה חדה במחירי הנדל"ן בישראל, גם מגרשים שלא הופשרו לבניה ואשר מצויים בשלבים תכנוניינים, עשויים להיות בעלי ערך גבוה. קרקע שצפוי להיות בה שינוי יעוד או שעשויה לשמש לבנייה עתידית בשנים הקרובות, היא בעלת ערך שונה מקרקע שטרם נדונה בוועדות השונות.

קבוצות רכישה ורכישת קרקעות

אנו מייצגים את לקוחות המשרד בתהליכים של רכישה קבוצתית של קרקע ובנייה עליה לאחר קבלת האישורים הדרושים. כאשר היזמים מעניקים לכם שימוש בשירותי הייצוג המשפטי של עורך הדין שלהם, לרוב הוא מייצג את האינטרסים של היזם ולא של הקונה. אנו מתמחים הן בייצוג יזמים והן בייצוג קבוצת הרוכשים ומוודאים כי העסקה לגיטימית ואינה טומנת בחובה סיכון מיותר ללקוח. רבות מהעסקאות שנכשלו עם השנים, לקו בחוסרים בפן המשפטי, כאשר החוזים שנחתמו בתום לב לא כללו את הסעיפים המתאימים על מנת לגדר סיכונים במקרה של הפרה של אחד הצדדים. עסקאות נדל"ן הן בעלות אופי שמעורבים בו סכומים גבוהים מאד, ולכן כדאי לבצע אותן בזהירות ועם יעוץ מקצועי של עו"ד מקרקעין.

בדיקת זכויות בנייה למגרשים

העובדה כי יש ברשותכם קרקע אינה מאפשרת לכם בנייה של נכס ללא קבלת האישורים המתאימים. אנו מבצעים בדיקת זכויות בנייה למגרשים עוד לפני שרכשתם את המגרש, על מנת שלא תצטרכו לחכות שנים רבות לתהליך ההפשרה של הקרקע. עו"ד מומחה למגרשים וקרקעות יכול לבדוק אם התקבלו זכויות בנייה במגרשים הסמוכים לכם ולהעריך את הסיכוי למכור את המגרש בעתיד במחיר גבוה יותר עם קבלת זכויות אלה. בנוסף, כאשר מתקבלות זכויות הבנייה למגרש ניתן לבצע עסקאות שונות ומגוונות במקרקעין כגון עסקת קומבינציה ולאתר יזם או קבלן שיבנה על המגרש ויעניק לכם מספר דירות בתמורה לבניה בקרקע. תחום הנדל"ן הינו מגוון ויצירתי ואם מכירים היטב את האפשרויות העומדות לרשותכם.

שירותי ייעוץ משפטי גם לעסקאות קרקע עם לקוחות מעבר לים

חלק מעסקאות הנדל"ן למכירת קרקעות מתבצעות מול תושבי חוץ המעוניינים להחזיק באדמה בארץ הקודש. גם בעסקאות כאלה חשוב להסתייע בשירותי עו"ד נדל"ן המכיר את ההבדלים בין מכירה לתושב ישראל מול מכירה לתושב חוץ. אנו מסייעים בניסוח החוזה לעסקה, העברה לתרגום מקצועי לאנגלית או לשפת היעד של הקונה/מוכר ומעניקים ליווי משפטי של העסקה בפועל עד לסיומה המוצלח. משרדנו מחויב לשירות אמין ומקצועי בסטנדרטים גבוהים המותאמים באופן אישי לצורכי הלקוח ומלווה כל לקוח תוך מתן דגש על מעורבותו של הלקוח בטיפול המשפטי בעניינו. עם השנים הוכחנו יכולת להבטיח עבור לקוחותינו את התוצאות הטובות ביותר, בעוד הלקוח מקבל שירות המאופיין ביחס אישי זמין, מקצועיות ללא דופי, נאמנות ויעילות.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו באמצעות אתר האינטרנט או הטלפון ולתאם פגישה לא מחייבת לתכנון רכישה או מכירה של קרקעות נדל"ן וייעוץ משפטי מקיף בתחום. משרד עוה"ד אור קמינסקי

bottom of page