top of page

 עורך דין  ייצוג ויישוב סכסוכים וליטיגציה

עו"ד ליטיגציה

משרד עורכי דין אור קמינסקי מייצג יזמים, בעלי קרקעות ונכסים ואנשים פרטיים הרוכשים מקרקעין וזקוקים לייעוץ בתחום החוזי. לצד כל אלה המשרד מעניק גם שירותי ליגיטציה, תוך ייצוג האינטרס של הלקוח בבית המשפט בצורה המשכנעת והמועילה ביותר. אנו מתמחים בפתרון סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט ככל וניתן ובמידת הצורך – מייצגים את לקוחותינו בהליכי ליגיטציה.

מהי ליגיטציה?

כאשר מדמיינים את תפקידו של העו"ד כפי שהוא משתקף בסדרות המשפטיות בטלוויזיה, אנו רואים אדם המייצג את הלקוח ברהיטות ובהתלהבות, תוך הצגת הראיות המתאימות המוכיחות את צדקתו. בפועל, עבודתם של עורכי הדין משלבת הן את הפן הבירוקרטי-משרדי קרי קריאת והבנת התקדימים והכנת האסטרטגיה של הלקוח. והן את הפן השני הנקרא ליטגיטציה – הייצוג עצמו מול בית המשפט.

על מנת לייצג בצורה נכונה את הלקוח נדרש לא רק ידע משפטי וניסיון בתחום, אלא גם תכונות אופי הנושקות לתחומים אחרים. יכולת שכנוע ויכולות רטוריות מתקדמות הופכות את עורכי הדין המתמחים בליגיטציה למצליחים.

נדרשת יכולת הבנה לא רק של אסטרטגית הגנה או תביעה של הלקוח, אלא יכולת לנבא את תגובתו של הצד השני במשפט. 

אילו תחומים בדיני מקרקעין מגיעים לבית המשפט?

בין התחומים הנפוצים ביותר המגיעים לבית המשפט בדיני מקרקעין נמצאים נושאי תכנון ובנייה בהם עוה"ד מייצג את היזם, הקבלן או רוכש הקרקע כאשר מתגלעת בעיה משפטית אל מול צד שלישי או אל מול הרשות. בנוסף, לאחר שנחתם חוזה מכר ואחד הצדדים הפר אותו, עו"ד בתחום של ליגיטציה במקרקעין יודע להעביר את הטענות לביהמ"ש ולהדגיש את הנזקים אשר נגרמו לצד אותו הוא מייצג.

נושאים נוספים שעולים בבתי המשפט קשורים לפרויקטים של התחדשות עירונית כגון תמ"א 38, פרויקטי פינוי ובינוי. שינויים רבים בחקיקה קיימת ורפורמות חדשות פגעו בחלק מהיזמים ובעלי הקרקעות ואף הם נדרשים לייצוג מקצועי על מנת לעמוד על זכויותיהם ולקבל את הפיצוי המתאים במקרה הצורך.

חלק מתהליך הליגיטציה מתבצע מחוץ לבית המשפט בוועדות לתכנון ובנייה או מול רשות מקרקעי ישראל. נושאים כמו הפקעת קרקעות או ניסיון להשתמש בקרקע שיועדה לשימוש פרטי לצרכים ציבוריים דורשים מענה מהיר ומקצועי בבית המשפט על מנת למנוע את ירידת הערך של הקרקע.

במשרד עורכי דין אור קמינסקי אנו מייצגים את לקוחותינו בכל אחד משלבי הסכסוך המשפטי. אנו מבצעים עבודת תחקיר מעמיקה ומוצאים מקרים נוספים בהם התקבלו החלטות לטובת הצד של הלקוח ומציגים בפני בית המשפט מדוע ההכרעה צריכה להיות לטובתו. למרות שלעתים גלגלי הצדק עובדים לאט אנו מוכנים להלחם למען כל אחד מלקוחותינו.

שירותי המשרד בתחום הליגיטציה

במשרד עוה"ד אור קמינסקי תמצאו את המומחים העוסקים בתחומי הליטיגציה בכל ערכאה משפטית בארץ. במקרים רבים אנשים מחפשים עו"ד לייצוג ויישוב סכסוכים שמסוגל לפתור חלק מהקונפליקטים בשיחות טלפון או באמצעות מכתבים משפטיים מול הצד השני. אנו מנסים להגיע, באמצעות גישור, לפתרון המקובל על שני הצדדים ורק במידת הצורך פונים לערכאה המשפטית.

נוסף על כך אנו בוחנים היטב את החוזים שחתמתם עליהם בעבר – גם אם לא נוסחו על ידי משרדנו. לעתים, ניתן למצוא את נקודות החולשה בחוזה ולהשתמש בהם לטובתכם על מנת לפתור את הסכסוך. במקרים אחרים, כאשר הצד השני הפר את החוזה מולכם עו"ד בתחום הליגיטציה מטעם המשרד יוכל לייצג אתכם בבית המשפט ולדרוש את הפיצויים המגיעים לכם בעקבות הפרת החוזה.

מדוע חשוב להיעזר בליווי מקצועי של עורך דין בכל הליך משפטי הקשור לדיני המקרקעין

לא פעם, דווקא הצד הצודק, שפעל על פי החוק, מפסיד במשפט. הסיבה לכך נובעת משאננות יתר וחוסר ניסיון בדרך בה פועל בית המשפט על מנת לקבל החלטה. קיימים תחומים אפורים רבים בהם לא ניתן להוכיח בצורה חד משמעית כי צד אחד הוא הצד הצודק. במקרה זה הדברים שיאמרו בבית המשפט, הדרך בה יוצגו והניסיון של עוה"ד המייצג אתכם בתחום יכריעו את התיק כולו.

יתרונות משרד עוה"ד KMS בתחום הליטיגציה

לאורך השנים המשרד ליווה תאגידים וגופים עסקיים מובילים, יזמים ומשקיעים, חברות פרטיות ואנשים פרטיים יחידים בתיקים שונים בתחום הנדל"ן. המשרד צבר גם ניסיון בתחום הנדל"ן הבינלאומי ומסוגל לייצג אתכם גם בעסקאות מכר שבוצעו בישראל לנכסים מעבר לים.

בתקופה שבה עסקאות בתחום המקרקעין מהוות שיעור ניכר מההון העצמי של אדם והונה של חברה, שימוש בשירותי משרד המתמחה אך ורק בתחום זה, לא יסולא בפז. לקבלת יעוץ מקצועי וייצוג משפטי ברמה גבוהה, פנו למשרד עורכי דין קמינסקי – KMS באמצעות הטלפון במס' 03-5758347 או באמצעות טופס יצירת הקשר בחלק התחתון של הדף.

bottom of page